Makijaż permanentny brwi

Idealny kształt i kolor brwi to rzadkość. Bardzo często brwi rosną nieregularnie lub są zbyt jasne, rzadkie i cienkie. Codzienne rysowanie ich kształtu kredka zajmuje zbyt wiele czasu a ciągle nakładanie henny daje krótkotrwały efekt. Dlatego makijaż permanentny jest idealnym rozwiązaniem ponieważ pomoże Ci nadać nowy kształt brwi, skorygować niedoskonałości, wypełnić przerwy a dodatkowo podkreśli Twoje oczy i urodę oraz sprawi że będziesz się czuła komfortowo w każdej sytuacji.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Najlepiej 1 miesiąc przed zabiegiem nie depiluj brwi. Pozwoli to na dobranie optymalnego kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Zadbaj tez o skore w miejscu brwi i dookoła nich.  Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, skórę zbyt tłustą oczyścić. Tak przygotowana skora lepiej przyjmuje pigment a w efekcie końcowym makijaż jest bardziej wyrazisty i bardziej trwały.

Bezpośrednio po zabiegu:

Skora może być lekko zaczerwieniona i opuchnięta. Barwa jest dosyć intensywna jednak nie należy się tym martwic, gdyż w 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowym dopełnieniu po ok. miesiącu makijaż jest wzmacniany i korygowany. Można wtedy delikatnie zmienić kształt i kolor.

Pielegnacja po zabiegu:

Przed 2 tygodnie po zabiegu nie wolno myc skory mydłem, dotykać, trzeć, odrywać łuszczącego się naskórka, opalać, korzystać w basenu lub SPA . Należy smarować skore (raz dziennie, cienka warstwa) tylko specjalnym kremem z witamina E który dostaniesz od linergistki po zabiegu.  Nie wolno stosować innych kremów.

UWAGA! Jeśli nie dostosujesz się do powyższych zasad to mogą wystąpić odbarwienia.

Pielegnacja po zagojeniu:

Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.